حذف کردن مباحث کنکور

Author: Jimmy Brown

15/09/2017 at 4:03 pm

سلام دوستان

امروز میخوام راجع ب موضوعی که از این به بعد خیلی از بچه های کنکوری راجع بهش فکر میکنن صحبت کنم .

حذف کردن مباحث سخت دروس برای کنکور !!!!!!!!

شارش انرژی پر از نکته است بزارمش کنار ؟؟ ژنتیک مندلی کم بود جمعیت هم اضافه شد بیخیالش ......
قسمت واج و تکواژ ادبیات که خیلی سخته !! یا فلان مبحث که برا رتبه برتراست ولش کن و ی عالمه از این حرفا !!!
در این ایام با این عبارات خیلی برخورد میکنیم . تلاش میکنیم مقاله ای برای توجیه این داوطلبان بیاوریم تا با تصمیم گیری درست به سوی هدفشان که انشاالله قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرشان است حرکت کنند .

حذف کردن مباحث ؛ !!!!

داوطلبان در اینجای مسیر دو دسته اند :
1️⃣ داوطلبانی هستند که از تیر ماه برنامه ای منسجم که می تواند برنامه مدرسه یا آزمون آزمایشی آنها باشد تا الان به خوبی پیش رفته اند و با توجه به دفتر برنامه ریزی آنها متوجه میشویم که هم ساعت مطالعه خوبی دارند و هم تعداد تست های قابل توجهی را کار کرده اند اما در سر جلسه آزمون های آزمایشی به علت نداشتن تمرکز کافی و یا طرح شدن تست های سخت و موضوعی خاص قادر به پاسخ گویی این تست ها نبوده اند . این داوطلبان پس از مدتی این مباحث را رها میکنند و به طور کلی قید زدن تست های مربوط به اون مبحث را در آزمون سراسری میزنند .

راهکار : این داوطلبان باید بدانند که با نادیده گرفتن یک یا چند مبحث خاص فرصت رتبه بهتر آوردن را از خود گرفته اند چرا که بسیار شاهد این موضوع بوده ایم که در آزمون سراسری از مباحثی که بسیار و سخت و نفس گیر است تست های آسان و به اصطلاح آبکی در کنکور مطرح شده است و بدانند که اگر مرور و تست زنی موضوعی خاص را از اینجای کار کنار بگذارند و آمادگی صد درصدی خود را برای آن مطلب از دست بدهند قادر به پاسخ گویی تست های آسان آن مطلب نیز نخواهند بود . پس چه بهتر که با قدرت به مطالعه تمامی مطالب بپردازند و به سخت بودن تست های اون موضوع در آزمون های آزمایشی توجهی نکنند چرا که هیچ چیز در کنکور از پیش تعیین شده نیست و احتمال طرح تست در هر درجه از سختی در کنکور وجود دارد .

2️⃣ عده ای دیگر از داوطلبان که تا اینجای کار مطالعه خوبی نداشته اند و مطالب را به صورت جست و گریخته مطالعه کرده اند و تست ها را نیز آن طور که باید کار نکرده اند . به طور کلی با برنامه خاصی پیش نرفته اند این داوطلبان اکثرا در پی حذف مطالب دشوار هستند و فکر میکنن مطالب آسان را جدا کنند و با تمرکز بر روی آن مباحث بتوانند حداقل تعدادی تست را در آزمون سراسری پاسخ دهند .

راهکار : پرسشی که باید مطرح کرد این است که از کجا معلوم که از این مباحث سخت در کنکور سوال آسان مطرح نشود ؟؟ یا از کجا معلوم از مباحثی که شما میخواهید مطالعه کنید و تمرکز خود را بر روی آنه بگذارید تست های دشوار مطرح نشود ؟؟؟
مطمئن باشید که هیچ تضمینی برای کنکور سراسری وجو ندارد و باید متوجه این موضوع شده باشید که به تمام سر فصل های کتاب درسی باید به یک چشم نگاه کرد و مطلب خاصی را حذف نکرد حداقل هم اکنون که تا کنکور و آزمون های آزمایشی زمان مناسب برای یادگیری مطالب وجود دارد پس با جدیت برای مطالعه تا کنکور سراسری خود حرکت کنید ‌.

امیررضا رحمانی

Share this post: